Planeta Małpy

Jak mało komu zależy mi na zminimalizowaniu negatywnego wpływu naszych działań na planetę. Dlatego nic w dżungli nie jest dziełem przypadku. Dostawy, produkcja, transport i opakowania analizuję pod kątem ich wpływu na środowisko i Mamę Dżunglę.

Torba

Torby papierowe

Moje torby nie są foliowane i w całości (łącznie z uchwytem) wykonane są z niepowlekanego papieru. Do tego możesz je wykorzystywać wielokrotnie zadając szyku w miejskiej dżungli.

Pudełka i butelki

Obecnie moje pudełka są z białego polipropylenu, czyli plastiku. Starzy zjadacze pamiętają, że eksperymentowałem też z różnego rodzaju innymi pudełkami, między innymi z pulpy trzcinowej - analizowałem ich jakość oraz wpływ na dżunglę. Dobrze segregowany plastik według małpiej analizy może być lepszy dla Mamy Dżungli niż opakowania, "eko", które składają się zazwyczaj z elementu pulpy papierowej i PLA. Takie opakowania podlegają biodegradacji jedynie w specyficznych, niewystępujących na wysypiskach warunkach, a sposób ich utylizacji nie jest oczywisty i wymaga potwierdzenia w gminie.

Małpie pudełka

Jak segregować opakowania?

Segregacja torba

TORBA

Jeśli możesz wykorzystaj ją ponownie w jakimś małpim celu, a kiedy zechcesz się z nią rozstać to wrzuć ją do pojemnika na PAPIER.

Segregacja pudełka

PUDEŁKA

Jeśli zostały w nich jakieś resztki to wyrzuć je do odpadów zmieszanych. Nie oszczędzaj pudełka i pacnij w nie parę razy żeby je oczyścić, ale nie myj go - chyba, że Twoja gmina wydała takie zalecenie. Opróżnione wrzuć do pojemnika na PLASTIK.

Segregacja folia

FOLIE

Folię potraktuj tak jak pudełka, oczyść i wyrzuć do pojemnika na PLASTIK. No chyba, że jest z nią bardzo źle i cała jest upaćkana pysznościami.

Segregacja butelki

Butelki i zakrętki

Wypij wszystko do ostatniej kropli, a butelkę i zakrętkę wrzuć do pojemnika na PLASTIK. Jeśli dasz radę, możesz wcześniej usunąć z niej etykietę, którą wyrzuć do odpadów zmieszanych.


Dlaczego zdecydowałem się na PP?

  • Polipropylen w pełni poddaje się recyklingowi.
  • Biały plastik przy dobrej segregacji ma największą szansę na drugie życie, jest najłatwiej rozpoznawany przez maszyny wykorzystywane w sortowniach.
  • Rozkład PP jest ekologiczny, nie tworzy odpadów oraz niebezpiecznych gazów.
  • Produkcja tworzywa PP charakteryzuje się najniższą emisją dwutlenku węgla oraz innych szkodliwych substancji. W porównaniu z innymi tworzywami sztucznym jest to „najczystszy” polimer.
  • Opakowania z innych tworzyw, opisywanych przez producentów jako biodegradowalne nie poddają się tak łatwo recyklingowi, a biodegradacji ulegają tylko w specyficznych warunkach, które nie występują na wysypiskach śmieci gdzie trafią po wyrzuceniu.Tysiące zadowolonych zjadaczy!

Oni nie mogą się mylić i zapraszają Cię do elitarnego grona najpyszniej odżywionych naczelnych! Wzruszam się, gdy to czytam, bo o taką dżunglę walczyłem!

Takie rzeczy tylko u Małpy!

Wybór dań
Wybór jedzenia

Wskazujesz grupy wykluczeń i codziennie wybierasz spośród kilku dań na każdy posiłek dopasowanych do Ciebie.

Darmowa dostawa cateringu
Darmowa dostawa

Każdego poranka, świeżo, we wszystkich większych miastach w Polsce. Podając adres wybierasz przedział godzin dostawy.

Smaczne i zdrowe jedzenie
Smak i zdrowie

Pyszne pomysły, świeże, sezonowe składniki i opieka dietetyka - to moja recepta na zdrowie i bananowy uśmiech.

Elastyczne zamawianie
Elastyczność i czas

Dowolnie zarządzasz dniami dostawy, adresami, wykluczeniami, kalorycznością - możesz je zmieniać w panelu zjadacza.

Zero zobowiązań
Zero zobowiązań

Cena zależy tylko od kaloryczności, doładowujesz konto i płacisz jedynie za dni, w które przywiozłem Ci papu.