FAQ

NAJCZĘSTSZE PYTANIA

 • Co to jest personalizacja?

  Wykluczenia poszczególnych składników, modyfikacja makroskładników, wybór spośród 50 dań, zarządzanie preferencjami smakowymi - a wszystko to w ramach Twojego budżetu.

 • Czy mogę zamówić dla całej rodziny na jednym koncie?

  Tak, możesz do swojego konta dodać kilku Zjadaczy i dla każdego wybrać inne, spersonalizowane papu.

 • Ile kosztuje Małpa?

  Cena zależy od kilku czynników. Miesiąc jedzenia ze mną kosztuje od 45 zł. Dodatkowe środki możesz uzyskać za polecenie mojego papu znajomym, zamówienie kilku paczek na jeden adres czy wybranie abonamentu!


 • Jak mogę zarządzać dniami dostaw?

  W Panelu Zjadacza masz dostęp do kalendarza, w którym sam zaznaczasz, kiedy chciałbyś otrzymać zamówienie. Możesz również ustawić opcję codziennych dostaw, tak aby być pewnym, że każdego poranka, przed swoimi drzwiami znajdziesz moje papu. Natomiast, jeśli znajdziesz się poza zasięgiem mojego rydwanu, masz możliwość odwołania dostawy do 36h przed planowanym dostarczeniem paczki. Dzięki temu możesz cieszyć się pysznym jedzeniem gdziekolwiek jesteś!

 • Małpo, gdzie dostarczasz?

  Dostarczam do wszystkich większych miast w Polsce.

 • Czy mogę uzyskać zwrot za niewykorzystane środki?

  Środki są do Twojej dyspozycji cały czas. Nie ma określonego czasu, w ciągu którego musisz je wykorzystać. Istnieje również możliwość zwrotu niewykorzystanej kwoty na konto bankowe.

PŁATNOŚCI

 • Jakie są możliwe warianty płatności?

  Płatności możesz dokonywać poprzez ręczne, jednorazowe lub automatyczne (na bazie zaplanowanych dni w kalendarzu, z podpięciem karty) doładowanie konta, a także możesz wykupić odnawiany co 30 dni abonament na małpę.

 • Co to są bananacoiny?

  Bananacoiny to waluta obowiązująca w mojej Dżungli. Za jej pomocą możesz zamówić dostawę papu wprost pod Twoje drzwi, kupić artykuły w moim sklepiku lub wspomóc wybranego czworonoga w ramach akcji “Małpa dla zwierzaka”. Doładowanie BNC odbywa się poprzez przelew gotówki na Twoje konto - sprawa prosta jak korzeń palmy!

 • Na ile wystarczy mi doładowanie środkami?

  Sam decydujesz ile wydajesz na papu. Cena jednego dnia zależy od wybranych przez Ciebie posiłków oraz ich kaloryczności. Wszystko to wpływa na ile starczy Twoje doładowanie

 • Czy to jest tanie czy drogie?

  Sam ustalasz budżet, który chcesz przeznaczyć na papu! Możesz wybierać jedzonko spośród różnych grup cenowych i kaloryczności, tak aby dopasować posiłki pod swoje wymagania smakowe, jak i cenowe!

ZAMÓWIENIA I DOSTAWA

 • W jaki sposób jest dostarczane jedzenie?

  Jedzenie dostarczy dla Ciebie firma transportowa, z którą współpracuję - Catering Transport. 

 • Dlaczego nie mogę złożyć zamówienia na jutro?

  System blokuje wprowadzanie zmian dwa dni przed planowaną dostawą o godzinie 18:00. Jest to spowodowane tworzeniem listy zakupów oraz przygotowywaniem potraw.

 • Czy dostawa jest płatna?

  Tak, dostarczenie paczki kosztuje 12 zł.

 • Czy mogę otrzymywać zamówienie o wybranej przeze mnie godzinie?

  Wiem jak ważna jest dla Ciebie oszczędność czasu, dlatego na Małpim Portalu masz możliwość wybrania preferowanych przez Ciebie godzin dostawy.

 • Co jeśli sam nie wybiorę dań podczas składania zamówienia?

  System automatycznie zatwierdzi domyślne dania dostosowane do Twoich wykluczeń.

 • Czy dostawa zamówienia jest bezkontaktowa?

  Tak! Papu jest dostarczane wprost pod Twoje drzwi, abyś następnie mógł bezkontaktowo je odebrać. Moje małpki wchodzą za pomocą kodu lub wcześniej przekazanego klucza i zostawiają paczkę we wskazanym przez Ciebie miejscu.

 • Jakie dane i informacje potrzebne są do dostawy?

  Dostarczenie papu wymaga podania Twojego imienia, nazwiska, adresu zamieszkania i numeru telefonu. Dzięki podaniu tych informacji, możesz być pewien, że paczka zostanie dostarczona wprost pod Twoje drzwi!

 • Na jakie dni mogę zamówić Deliday?

  Możesz zamówić Deliday na każdy dzień tygodnia. Sam decydujesz w jakie dni chcesz odbierać paczki! W kalendarzu w Panelu Zjadacza ustalasz na jakie dni chcesz mieć przygotowane papu, zaznaczasz dni dostaw, a następnie cieszysz się pysznym jedzeniem oraz zaoszczędzonym czasem!

 • Co ile odbywa się dostawa?

  Dostawa odbywa się codziennie z wyjątkiem weekendów. Paczki zamówione na niedzielę dostarczane są w sobotę. Jeśli zamawiasz papu na cały weekend, otrzymasz je w sobotę, odpowiednio na jeden dzień i drugi.

 • Czy mogę przekazać kurierowi klucz/kod do klatki?

  Tak. Po wcześniejszym umówieniu się, nasz kurier odbiera przygotowany przez Ciebie klucz. Następnie Ty, wyspany, możesz jeść przygotowane przeze mnie śniadanko.

 • Czy mogę wskazać konkretne miejsce gdzie kurier ma zostawić paczkę?

  Pewnie! Po przekazaniu wcześniej instrukcji, kurier zostawia paczkę w wybranym przez Ciebie miejscu.

 • Jak jest u Ciebie z dbałością o ekologię?

  Ekologia dla mnie to poważna sprawa. Pakuję papu w opakowania poddawane recyklingowi. Wyrzucić je do tworzyw sztucznych - uzyskają drugie życie. Moje torby (łącznie z uchwytem) wykonane są z niepowlekanego papieru, bez użycia folii. Korzystaj z nich wielokrotnie, zadając szyku w miejskiej Dżungli lub wyrzuć je do pojemnika na papier.

PERSONALIZACJA

 • Czy mogę wpisać jakie dania chciałbym jeść?

  Każdego dnia możesz wybrać z 50 dań w menu. Możesz poinformować mnie o swoich preferencjach i na tej podstawie wybiorę dla Ciebie dania. Dodatkowo, kiedy oceniasz jedzonko, ja uczę się, aby wybierać dla Ciebie posiłki, które spełniają Twoje najskrytsze pragnienia smakowe!

 • Czy mogę kontrolować i wybierać sumę makroskładników dań?

  Dokładna suma makroskładników jest widoczna po wyborze menu. Bilans zlicza się per cały dzień w kalkulatorze na dole strony. Szczegółowa informacja dotycząca makroskładników poszczególnych dań znajduje się na etykiecie każdego posiłku oraz po kliknięciu w przycisk "szczegóły" danego dania w Centrum Dowodzenia jedzeniem.

 • Małpo, jak jest u Ciebie z alergenami?

  Papu może zawierać alergeny, które przedostały się tam poprzez obecność na deskach do krojenia czy nożach oraz bezpośrednio u producentów użytych produktów i składników do gotowania. Dlatego też, zawsze umieszczam informację o możliwych alergenach na etykiecie opakowania oraz w Centrum Dowodzenia jedzeniem, w miejscu wybierania dań z menu - wystarczy, że klikniesz w przycisk "szczegóły".

 • Jakie warianty diet są do wyboru?

  Moja Dżungla oferuje kilka wariantów diet: 

  • zbilansowana
  • nie liczę makro
  • low carb
  • sportowa 

  Wiem, że Małpka Małpce nierówna, dlatego masz możliwość wykluczenia spośród 7 grup produktowych (mięso, laktoza, ryby, nabiał). Możesz też eliminować konkretne składniki (kolendra, cebula, oliwki). 

 • Jakiego rodzaju wykluczenia mogę wybrać?

  W mojej Dżungli masz możliwość wykluczenia spośród 7 grup produktowych oraz eliminację konkretnych składników (np. kolendra, cebula, oliwki).

 • Jaka jest różnica pomiędzy Standard, Plus, Premium ? Czy wpływa to na jakość posiłków?

  Standard, Plus i Premium to grupy cenowe dań, które dzielą się ze względu na koszt składników, z których je ugotowałem - np. makaron zwykły będzie tańszy niż bezglutenowy, a ten z kolei tańszy od makaronu wyrabianego ręcznie przez sympatyczną mammę w słonecznej Italii. U Czarnej Małpy wskazujesz którą grupą mam kierować się w trakcie przygotowywania posiłków, a ja zajmę się resztą.

  Chciałbym zwrócić też uwagę, że jakość dań jest dla mnie bardzo ważna. Każdego dnia staję na ogonie dbając o smak, wygląd, wartościowy skład, kalorie, świeżość i trafianie w Twoje gusta. Nigdy nie poświęcam jednej z tych rzeczy na rzecz innej, dlatego pewne jest, że wybrana grupa cenowa nie wpłynie na jakość dostarczanego przeze mnie papu.

 • Dlaczego to jest tak wygodne?

  Ty zamawiasz, a Małpa zajmuje się resztą. Gdy nadejdzie czas dostawy, wystarczy że otworzysz drzwi i zabierzesz Papu do domu. Czyż to nie wspaniałe?

 • Skąd wiem, że moje zamówienie zostało przyjęte?

  Status zamówienia sprawdzisz w kalendarzu na Małpim Portalu. Gdy jest podświetlone na zielono to znaczy, że przybędzie wyznaczonego dnia wprost pod Twoje drzwi.

  Ty zamawiasz, a Małpa zajmuje się resztą. Gdy nadejdzie czas dostawy wystarczy, że otworzysz drzwi i zabierzesz Papu do domu. Czyż to nie wspaniałe?

 • Dlaczego Czarna Małpa?

  Oferuje wyjątkowe usługi - Deliday. Jest to nowa kategoria, której możliwości i funkcje pozwalają przygotować personalizowane posiłki, które jeszcze lepiej spełniają Twoje najskrytsze pragnienia smakowe i potrzeby. Jeśli chcesz otrzymać dania, które będą dopasowane do Twoich preferencji - małpuj do Dżungli!

 • Co to jest Deliday?

  Deliday, czyli personalizowane jedzenie, dopasowane do Twoich potrzeb. Papu na co dzień, dla każdego. To usługa, która pozwala zoptymalizować ten aspekt życia, który pochłania wiele Twojego czasu - gotowanie, zakupy, sprzątanie po posiłku. Usługi deliday pozwalają sprawnie i wygodnie zamawiać jedzenie, które jest zgodne z Twoimi preferencjami, personalizowane dla Ciebie, tak abyś mógł odpocząć, odetchnąć, a przy tym jeść to co tygryski lubią najbardziej!

 • Jestem weganinem, nie jem glutenu i nie lubię kukurydzy. Chciałbym płacić 30 zł za dzień. Będę miał w takim wypadku spersonalizowane jedzenie?

  W Dżungli zawsze znajdziesz papu dla siebie. Możesz wykluczyć produkty odzwierzęce i gluten oraz poszczególne składniki, których nie lubisz, np. kukurydzę. Możesz cieszyć się wyśmienitym posiłkiem dopasowanym do Twoich potrzeb!

KALORYCZNOŚĆ I ZDROWIE

 • Jaką kaloryczność wybrać?

  Jeśli nie wiesz jaką kaloryczność wybrać - nie musisz się o to martwić. Ja policzę, jaka liczba kalorii będzie dla Ciebie odpowiednia. Wypełnij tylko dane m.in. o Twoim wzroście, wadze, płci i celach, które chcesz osiągnąć z Małpą.

 • Czy mogę zamówić mniej niż 5 posiłków?

  Możesz zamówić od 1 do 7 posiłków.

 • Czy to działa?

  Ty wybierasz ilość posiłków, wykluczenia, kaloryczność i charakterystykę diety. Jeśli odpowiednio dostosujesz dietę do swoich potrzeb - osiągniesz zamierzone efekty. Ja każdego dnia dbam o Twoje samopoczucie oraz zapotrzebowanie na składniki pokarmowe i kaloryczność posiłków w oparciu o najnowsze zasady zdrowego żywienia, konsultacje z małpim dietetykiem i Twoje wybory. Twój los jest w dobrych rękach – no bo kto jak nie Małpa!

 • W jaki sposób mogę zadbać o swoje zdrowie z BMC?

  Informujesz mnie o swoich preferencjach, a ja staram się wybrać dla Ciebie dania, które będą właściwe dla Twoich potrzeb. Przygotowuje papu z wyjątkowych, świeżych, apetycznych i naturalnych składników. Co więcej, nigdy nie przestaję szukać nowych smaków, a moje menu zawsze dopasowuje do sezonowych warzyw i owoców - dając Ci to co, akurat Mama Dżungla ma najlepszego. Dania i menu są komponowane oraz analizowane przez najlepszych dietetyków w Dżungli, troszczących się o to, aby posiłki były w pełni wartościowe i odpowiednie dla Twoich potrzeb. Ty nie musisz się o nic martwić, to ja i moi małpi pomocnicy dbamy o Twoje zdrowie!

 • Kiedy spodziewać się efektów diety od BMC?

  Czas po którym zauważysz efekty jest inny u każdej Małpki - wiąże się z punktem, od którego startowaliśmy. Na różnych etapach korzystania z mojego małpiego wsparcia, będą widoczne różne efekty. Niektóre z nich zauważysz od razu np. oszczędność czasu, poprawę samopoczucia czy zdrowia. Te efekty uzależnione są od warunków wybranej diety oraz innych czynników np. czas, stan zdrowia czy aktywność fizyczna. Inne efekty możesz zauważyć w późniejszym czasie. Obserwuj swój organizm, ciało i umysł, aby zauważyć wszystkie efekty, które daje Ci moje papu i małpie wsparcie.

 • Ile dań mam do wyboru?

  W bazie dań znajduje się 50 posiłków. Ty decydując o swojej diecie:

  • Wybierasz od 1 do 7 posiłków
  • Wybierasz spośród 4 charakterystyk diet (zbilansoswana, nie liczę makro, low carb, sportowa)
  • Wykluczasz spośród 7 grup produktowych
  • Eliminujesz konkretne składniki (kolendra, cebula, oliwki itp.)

  Wybrane przez Ciebie możliwości mogą wpłynąć na ilość dań, które będą dla Ciebie dostępne, ponieważ nie wszystkie posiłki z bazy mogą być zgodne np. z Twoimi wykluczeniami. Staję na ogonie, aby wybrać takie dania, które będą spełniały Twoje preferencje, abyś mógł jeść to co dla Ciebie najlepsze!


 • Ile posiłków dziennie należy jeść?

  To ile posiłków dziennie należy jeść jest indywidualną sprawą każdej Małpki. Ilość, która będzie dla Ciebie odpowiednia zależy od kilku czynników np. kaloryczności czy składników dania. W mojej Dżungli możesz wybrać od 1 do 7 posiłków, abyś mógł dostosować tą ilość do swoich potrzeb. 

 • Co znajduje się w zamówieniu?

  Małpie zamówienie dostarczane jest w kolorowej torbie, w której znajdują się wybrane przez Ciebie posiłki. Dodatkowo możesz wybrać takie produkty jak małpiszoty czy talon na Małpę. Znajdziesz te produkty w torbie, którą dostaniesz w wybrany przez Ciebie dzień.

 • Czy pojemniki mogę podgrzewać w piekarniku/mikrofali?

  Zawsze powtarzam, że jedzenie to nie żarty, dlatego na opakowaniu każdego z posiłków zamieszczona jest informacja o sposobie jego podgrzania. Zależy to od rodzaju posiłku.

  PORÓWNANIE BMC / CATERING DIETETYCZNY / E-GROCERY

  Black Monkey Cooks Maczfit NTFY Barbora Frisco
  WYBÓR POSIŁKÓW
  Wybór kaloryczności Wybierasz produkty, ich ilość, smak, jednak musisz poświęcić czas na przyrządzenie posiłku, planowanie, zakupy i sprzątanie.
  Wybór dań
  Wybór ilości posiłków
  Eliminacja konkretnych składników np. oliwki, cebula lub mięso, gluten
  Wybór odmiennej diety dla kolejnej osoby
  Podsumowanie makroskładników
  Wybór spośród różnych charakterystyk diet
  Dostępność produktów e-commerce
  Black Monkey Cooks Maczfit NTFY Barbora Frisco
  DOSTAWA
  Wybór poszczególnych dni, kiedy mają odbywać się dostawy
  Możliwość zmiany adresu dostawy
  Black Monkey Cooks Maczfit NTFY Barbora Frisco
  PŁATNOŚĆ
  Sposób doładowania: doładowania/pre-paid/abonament
  Możliwość dodania więcej niż jednej osoby do jednego konta
  Kontrola nad całkowitym kosztem posiłków poprzez wybór spośród 3 grup cenowych
  Black Monkey Cooks Maczfit NTFY Barbora Frisco
  BONUSY
  Bonusy przy wyborze abonamentu
  Bonusy przy polecaniu usługi znajomym
  Bonusy przy kilku zamówieniach do jednego miejsca
  Black Monkey Cooks Maczfit NTFY Barbora Frisco
  INNE
  Aplikacja mobilna
  Portal/konto na stronie
  Wsparcie zwierząt
  Możliwość zakupu vouchera/bonu
  Program lojalnościowy